رده بندی Ranked فصل ۲۰۱۷ به زودی پایان خواهد یافت!

رده بندی Ranked فصل ۲۰۱۷ به زودی پایان خواهد یافت!


کمتر از یک ماه تا پایان فصل ۲۰۱۷ باقی مانده است و دیگر زمان زیادی برای صعود در بازی های Rank باقی نمانده است. امسال جوایز نفیسی برای کسانی که به درجات بالایی در بازی های Ranked دست یافتند و کسانی که با افتخار جنگیدند، در نظر گرفته شده است. در ادامه مطلب به بررسی جوایز فصل ۲۰۱۷ خواهیم پرداخت.


امسال شما می توانید اسکین Victorious که برای چمپیون Graves تهیه شده و همچنین یک Ward اسکین فوق العاده Victorious را بدست آورید و پس از پایان فصل ۲۰۱۷ با آنها در بازی خودی نشان دهید. البته همان طور که کمی قبل تر قول داده بودیم، یک جایزه کوچک هم برای کسانی تهیه کردیم که با افتخار جنگیدند!

توجه: پایان فصل ۲۰۱۷ سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ خواهد بود و فصل ۲۰۱۸ از تاریخ سه شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ شروع خواهد شد.

 

جوایز Ranked

 

طبق روال فصل های پیش برای بازیکنانی که در بازی های رنکد شرکت کرده بودند جوایزی در نظر گرفته شده است. این جوایز وابسته به اینکه در کدام سطح از Ranked هستید، متفاوت خواهند بود. در ادامه جوایز Ranked فصل ۲۰۱۷ را مرور خواهیم کرد.

 

جوایز سطح Bronze

نشان افتخار در پروفایل

یک عدد SUMMONER ICON

خط جدا کننده

جوایز سطح Silver

نشان افتخار در پروفایل

یک عدد SUMMONER ICON

قاب صفحه LOADING

VICTORIOUS WARD SKIN

(وارد اسکین مخصوص کسانی است که در بیش از دو نوع رنک از سطح Silver به بالا باشند.)

خط جدا کننده

جوایز سطح Gold به بالا

نشان افتخار در پروفایل

یک عدد SUMMONER ICON

قاب صفحه LOADING

VICTORIOUS WARD SKIN

(وارد اسکین مخصوص کسانی است که در بیش از دو نوع رنک از سطح Silver به بالا باشند.)

اسکین VICTORIOUS GRAVES

 

 

اسکین VICTORIOUS GRAVES همراه با CHROMA های آن (سطح Gold به بالا)

 

اسکین Victorious Graves به افرادی اعطا می شود که در پایان فصل در سطح Gold و بالاتر قرار داشته باشند. همچنین Chroma های آن بسته به اینکه کدام یک از شرایط ویژه را داشته باشید به رایگان به شما داده خواهد شد.

 

به روز رسانی – شرایط دریافت Chroma ها به شرح زیر است:

۱- یک عدد کروما مخصوص برای راه یافتن به سطح Gold یا بالاتر در رنک Solo/Duo

۲- یک عدد کروما ویژه برای راه یافتن به سطح Gold یا بالاتر در رنک Felex

۳- یک عدد کروما مخصوص برای راه یافتن به سطح Gold یا بالاتر و داشتن حداقل ۵۰ بازی برد Ranked در این فصل

 

تصویر اسکین Victorious Graves جایزه Ranked فصل 2017
اسکین Victorious Graves

 

تحت تعقیب ترین مجرم سرزمین Bilgewater حاصل یک سال سرقت ماهرانه خود را برای دزدیدن لباس طلایی سلطنتی، نشان خواهد داد. اسلحه طلا کاری شده و لباس تزئین شده او با طلا و پارچه های مرمر، حتما حریفان چنان حیرت زده خواهد کرد که هرگز نمی فهمند چگونه با شلیک های مرگبار او جان دادند.

 

نشان افتخار در پروفایل (سطح Bronze به بالا)

 

نشان جدید زیر نام شما در پروفایل این امکان را فراهم خواهد کرد که حاصل زحمات خود در فصل گذشته را به همگان نشان دهید.

Profile-Insignia
نشان افتخار در پروفایل

 

ما این نشان جذاب را از اطراف آیکون (چیزی که هم اکنون وجود دارد) به قسمت جلو و مرکز صفحه پروفایل شما منتقل کردیم. برخلاف رویا های شما برای دریافت اسکین Victorious، این یادگاری کوچک در تمام فصل بعد همراه شما خواهد بود.

 

آیکون ها و قاب ها (سطح Bronze به بالا)

 

یک مجموعه تازه از آیکون ها، هر کدام بر اساس ترکیب سطح و جایگاه شما در رنک، آماده شده تا آنها را به مجموعه خود اضافه کنید.

 

gold border
قاب Gold

 

مطابق سال های گذشته برای کسانی که به سطوح بالاتر از Silver راه پیدا کنند، قاب های مخصوصی در صفحه LOADING اهدا خواهد شد که در تمام فصل بعد در هر نوع بازی قابل استفاده (مشاهده) است. فراموش نکنید: یک Challenger همیشه یک Challenger است حتی در نقشه Twisted Treeline و اصلا اهمیتی ندارد که دیگران در مورد او چه می گویند.

 

VICTORIOUS WARD SKIN (در دو نوع رنک از سطح Silver به بالا باشید)

 

در بیش از یک نوع رنک (Felex یا Solo/Duo) به سطح Silver راه پیدا کنید و Victorious ward skin فصل ۲۰۱۷ را بدست آورید.

 

VICTORIOUS WARD SKIN

 

ما شرایط مربوط به اهدا Victorious ward را لغو کرده و تغییر داده ایم و آنرا به کسانی که می خواهند در ۲ نوع رنک متفاوت (Felex و Solo/Duo) به پیروزی دست پیدا کنند، اهدا خواهیم کرد. در حالی که اسکین Victorious Graves هنوز هم برای سطح Gold به بالا قابل دریافت است، میخواهیم (برای یک بار) جوایز خود را به منظور تشویق کسانی که از سطح Silver V بالاتر هستند، گسترش دهیم.

 

جوایز Honor

 

ما یک تصمیم جدید گرفتیم، یک روش هیجان انگیز برای پاداش کار گروهی عالی، شلیک کننده خوب بودن و انعطاف پذیری در بازی در نظر گرفتیم: همه بازیکنان با افتخار در حالی از فصل ۲۰۱۷ خارج می شوند که می دانیم انسان های خوبی بودند، به این خاطر که جنگیدن با افتخار خود یک جایزه است.

خیلی خوب ببخشید، شوخی کردیم. چیزی که واقعا بدست خواهید آورد این است:

 

HONOR WARD SKINS

 

اگر از سطح سه Honor به بالاتر سعود کنید، در پایان فصل بر اساس سطحی از Honor که در آن هستید یک وارد اسکین منحصر به فرد دریافت خواهید کرد. این وارد اسکین ها اهمیت زیادی دارند و در مورد آنها تحقیق قابل توجهی صورت گرفته است. داده های آماری ما نشان می دهد شاهد کاهش ۳۸۹% رفتار نا مناسب در بازی ها بوده ایم.

 

سوالات متداول

 

۱- تاریخ دقیق پایان فصل ۲۰۱۷ چه زمانی خواهد بود؟

رده بندی Ranked فصل ۲۰۱۷ در تاریخ سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ به پایان می رسد. بازی هایی که قبل از پایان زمان مشخص شده، شروع شوند، نتایج آنها در محاسبه رده بندی شما لحاظ خواهد شد.

 

۲- فصل ۲۰۱۸ چه زمانی شروع خواهد شد؟

فصل ۲۰۱۸ از تاریخ سه سنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ شروع خواهد شد.

 

۳- جوایز چه زمانی به حساب کاربری من اهدا خواهند شد؟

تمام جوایز در مدت یک ماه پس از پایان فصل به حساب کاربری شما اهدا خواهند شد. (بعضی جوایز ممکن است زود از دیگر جوایز اهدا شوند، اگر همه جوایز را یکباره دریافت نکردید اصلاً نگران نشوید.)

 

۴- من چمپیون Graves را ندارم! اگر در پایان فصل به سطح Gold برسم چه خواهد شد؟

اگر شما چمپیون Graves را نداشته باشد و در پایان فصل در سطح Gold یا بالاتر بودید، ما هم اسکین او را به شما اهدا می کنیم و هم خود چمپیون را برای شما باز گشایی خواهیم کرد.

 

۵- قاب های Ranked برای هر سطح منحصر به فرد خواهد بود؟

ساده و مختصر: بله

 

۶- می توانم قاب فصل گذشته خود را داشته باشم؟

با عرض معذرت، ابداً امکان پذیر نیست. شما باید از قابی که در پایان این فصل بدست می آورید استفاده کنید.

 

 

۸- در پیش فصل چه اتفاقی برای رتبه ی رنک من می افتد؟

رتبه ی شما در هنگام پیش فصل از بین نمی رود و هنوز می توانید با بازی کردن رتبه ی رنک خود را افزایش یا کاهش دهید. زمانی که فصل جدید شروع شود، شما باید ۱۰ بازی رنک را برای تعیین شدن رتبه ی خود به پایان برسانید و حاصل آن رتبه ی عملکرد شما (MMR) در ۱۰ بازی رنک است که لیگ رنک شما را تعیین می کند. (به عنوان مثال: Gold – Silver – Bronze و …)

 

۹- آیا من برای این پاداش ها واجد شرایط هستم؟

همانطور که قبلاً گفتیم، بازیکنانی برای دریافت پاداش ها واجد شرایط نیستند که:

– بازیکنانی که با ممنوعیت یا محدودیت چت مواجه شده اند و تا پایان فصل این مجازات ها ادامه داشته باشد.
– بازیکنانی که از تاریخ ۳۱ مرداد به بعد به مدت ۷ روز یا بیشتر از بازی کردن ممنوع (Ban) شده اند.
– بازیکنانی که در فصل ۲۰۱۷ به علت Boost کردن Ban شده اند.
– بازیکنانی که ممنوعیت های مربوط به تقلب یا نقص را تجربه می کنند، همچنان واجد شرایط خواهند بود.

به بازی های Ranked خود ادامه دهید و با افتخار بجنگید، تا اطمینان حاصل کنید که در پایان فصل ۲۰۱۷ جوایز را بدست خواهید آورد.

 

۱۰- چه اتفاقی برای جوایز فیزیکی (در دنیای واقعی و خارج از جوایز معمول درون بازی) بازیکنان سطح Challenger خواهد افتاد؟

ما نظرات شما را در مورد برنامه سال گذشته خود شنیده ایم. کیفیت، ثبت نام و زمان به دست رسیدن جوایز از مهم ترین مشکلات به شمار می آمدند. بنابراین قصد داریم دوباره طرح خود را بررسی و در آن تغییراتی ایجاد کنیم تا اطمینان حاصل کنیم می تواینم چیزی تولید کنیم که حس خوبی داشته باشد و همچنین حمل و نقل آن در سراسر جهان عملی و راحت باشد. ما امسال اطلاعات بیشتری را در مورد این موضوع منتشر خواهیم کرد.

 

Boost کردن MMR یا Elo

 

خوب می رسیم به بحث جذاب (و برای عده ای شیرین) Boost کردن بازیکنان برای راه یابی به سطوح بالا تر در رده بندی Ranked که ممکن است تا به حال آن را تجربه کرده یا حداقل به گوشتان خورده باشد. قصد داریم در مورد آن کمی بیشتر صحبت کنیم و آن را از نظر قانونی (بازی) بررسی کنیم.

 

اساساً Boost کردن به چه معناست؟

Boost کردن MMR (مخفف کلمات Match Making Rating و همچنین آن را با نام Elo Boosting نیز می شناسیم) یعنی که یک نفر (Boost کننده) وارد حساب یک نفر دیگر (Boost شونده،) بشود و برای او بازی های Ranked انجام دهد. در حالی که معمولا نیت افراد این است که MMR فرد Boost شونده را بهبوبد ببخشند، هر بازی Ranked توسط شخصی که سازنده حساب کاربری نیست انجام شود، به عنوان تقلب در نظر گرفته می شود و در نتیجه می توان مجازات هایی را به همراه داشته باشد.

 

چرا این کار از نظر ما درست نیست ؟

Boost کردن MMR یک نفر ممکن است کاری نجات بخش و پر فایده به نظر برسد، اما اگر دقیق تر به موضوع نگاه کنید متوجه تاثیرات مخرب آن بر روند بازی ها و همین طور بازیکنان خواهید شد.

 

سیستم لیگ ما با دقت تنظیم شده است، به طوری که بازیکنان در جایگاه مناسب قرار گیرند و با افرادی که سطح مهارتی هم اندازه با آن ها دارند به رقابت بپردازند. اگر MMR یک بازیکن به طور غیر طبیعی افزایش پیدا کند، قطعا زمانی که شروع به بازی در سطح جدید خود می کند با شکست و تنزل رو به رو می شود. اگر یک بازیکن نتواند در یک بازی با دیگر هم تیمی هایی که از خودش MMR بالاتری دارند خوب بازی کند، بدون شک تحمل بازی را برای دیگران نیز سخت و ناگوار خواهد کرد.

دست پیدا کردن به سطوح بالا در لیگ عرق و اشک بسیاری از بازیکنان را در می آورد (واقعا این طور است)، این خون دل خوردن ها اصلا کار راحتی نیست. Boost کردن MMR یک نفر دیگر باعث می شود تعهد بسیاری از بازیکنان ما به قرار گرفتن در جایگاه قانونی خود در بین بهترین بازیکنان لیگ در سراسر جهان، تضعیف شود.

Boost کردن MMR باعث به خطر انداختن امنیت حساب کاربری شما می شود. هرگز نباید اطلاعات ورود به حساب کاربری خود را با یک بازیکن دیگر به اشتراک بگذارید، در این مورد هیچ استثنایی وجود ندارد. بسیاری از بازیکنان ما تنها به امید این که MMR بالایی بدست آوردند اطلاعات حساب خود را در اختیار یک Boost کننده قرار دادند و تنها چیزی که نصیب آنها شد دزدیده شدن اکانت آنها بود تا به یک نفر دیگر فروخته شود یا در بازار سیاه با چیز دیگری معامله شود.

 

مجازات های Boost کنندگان MMR چه خواهد بود؟

هر حساب کاربری که کشف شود در تقویت MMR شرکت کرده است (هم Boost کننده و هم Boost شونده) مورد مجازات های زیر قرار خواهند گرفت:

 

– دو هفته تعلیق حساب کاربری در بازی League of Legends

– حدف تمام جوایز فصل قبل بازیکن

– خارج شدن از لیست بازیکنان دریافت کننده جوایز فصل جاری

– کسانی که برای دومین بار مرتکب این جرم شوند برای همیشه از بازی League of Legends اخراج خواهند شد.

 

منبع: League of Legends | League of Legends

This Post Has One Comment

  1. از تیم پرشین لول خواهشمندم که بخش چمپیون ها رو تکمیل کنند
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu