تغییرات آینده در سیستم های سطح بندی، IP و جایزه ها

تغییرات آینده در سیستم های سطح بندی، IP و جایزه ها


پیش فصل امسال شاهد یکی از بزرگترین بروز رسانی ها بخصوص در هسته بازی خواهیم بود. در اثر این تغییرات سیستم سطح بندی، سیستم جوایز و همین طور سیستم IP تغییرات چشم گیری خواهد داشت. اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری کسب کنید با ما در ادامه همراه باشید.


همانطور که در ویدئوی درون پست خواهید دید ما در حال کارکردن بر روی یک سری از به روز رسانی های بزرگ بر روی سیستم سطح بندی و جوایز درون بازی هستیم. ما در حال حذف سقف محدودیت برای لول ۳۰ هستیم و قصد داریم تا سیستم IP و Blue Essence را با هم ترکیب کنیم و همه این ها به همراه تعداد دیگری از تغییرات و پیشرفت ها در سیستم خواهد بود. ولی بهتر است که شما قبل از خواندن مطالب زیر، این ویدئو (که زیرنویس فارسی نیز دارد) را تماشا کنید.

 

 

تصویری بزرگ اینجاست:

 

بعضی وقت ها آخرسال، ما شروع کردیم به بررسی مشکلات بزرگ و طولانی مدتی که بازیکنان با بعضی از قدیمی ترین و اساسی ترین سیستم ها در لیگ دارند مخصوصاً IP، جوایز و سطح بندی (Level بندی ۱ تا ۳۰). برخی از این مشکلات به سرعت آشکار شدند:

۱ – خرج کردن IP برای Runes حس خوبی ندارد و بجای هزینه برای بازگشایی چمپیون های جدید مصرف می شود.

۲ – باز کردن چمپیون ها کاری سخت و زمان بری می باشد، مخصوصاً برای بازیکنان جدید.

۳ – اکثر بازیکنان IP های جمع شده زیادی دارند بدون اینکه بتوانند آن را برای چیزی خرج کنند.

۴ – سیستم سطح بندی فعلی یک سیستم ناسالم است و هیچ چیز به بازیکن های قدیمی ارائه نمی دهد.

بیایید درباره کار هایی که برای رفع این مشکلات در حال انجام آنها هستیم، صحبت کنیم.

زمانیکه پیش فصل به اجرا درآید، Rune ها را رایگان می کنیم و به شما بر اساس اینکه چه قدر در سیستم قدیمی سرمایه گزاری کرده بودید، پاداش هایی خواهیم داد. برای اطلاع از جزئیات این جوایز ویدیو را (که زیرنویس فارسی نیز دارد) تماشا کنید.

همچنین قصد داریم به شما سیستم سطح بندی بی انتها را معرفی کنیم . یادتان هست حداکثر سطح یک بازیکن ۳۰ بود؟

دیگر وجود نخواهد داشت، ما در حال جایگزینی آن با سیستم پاداش های اصلاح شده ای هستیم که سطح جوایز آن بر اساس ارتقاع سطح شما، ارتقاع می یابد. به جای آنکه بعد از هر بازی IP بدست بیاورید، بعد از هر بار که سطح شما ارتقاع می یابد، یک جعبه بازشده (که آن را کپسول می نامیم) دریافت می کنید. محتوای این کپسول ها چمپیون و مقداری Blue Essence هستند، و اگر شما موفق شوید به سطوح خاصی برسید، جوایز ویژه ای مانند Gemstone ها یا Emote ها و هیجانات بسیار کمیاب را دریافت می کنید.

سرانجام، ما می خواهیم IP را با Blue Essence (کیریستال های آبی) ادغام و ترکیب کنیم. بعد از آن شما قادر خواهید بود که پول رایج جدید را (که هنوز نام آن “Blue Essence”یا “BE” می باشد) برای همه چیزهایی که قبلاً می توانستید با IP یا Blue Essence بخرید، مصرف کنید. همه چیز در فروشگاه (Store) همان قیمتی را دارد که قبلاً داشته است. به طور مثال برای یک چمپیون جدیدتر مثل Kayn این هزینه ۶۳۰۰ BE خواهد بود.

تصویر Blue Essence جایگزین شده با IP در فروشگاه
تصویر Blue Essence جایگزین شده با IP در فروشگاه

 

شاید بپرسید “چرا برای افزایش سطح پاداش می دهیم ؟”

 

برای بی نهایت کردن سطح بندی و گره زدن جوایز به آن چند دلیل وجود دارد:

اول اینکه می خواهیم چیزی به بازیکنان بدهیم که فراتر از بازی کردن برای رسیدن به چمپیون ها باشد. اگر موقع رسیدن به سطح بالاتر به یک چیز جالب مثل یک Emote منحصر به فرد برسید، بیشتر از “زمانی” که برای این کار صرف کردید لذت خواهید برد.

ما همچنین می خواهیم روی تجربه پاداش هایی که شما بعد از بالا بردن سطح خود و بازگشایی محتوا چیز هایی که دریافت می کنید، تمرکز کنیم تا آنها را دلچست تر و جالب تر کنیم. به ویژه با کارت های قهرمانان (Champ Shards)، وقتی که می بینید دقیقا کارت همان چمپیونی که برایش مدت ها به هر روشی پول ذخیره کردید، درون آن بوده است و برای بازگشایی آن ۲۰% تخفیف خواهید گرفت، احساس خوش شانسی خواهید کرد. و از آنجایی که شما می توانید Champ Shard را با شکستن (Disenchanting) آن به BE تبدیل کنید و سپس از آن برای خرید هرچیز دیگری استفاده کنید، هنوز هم آزاد هستید تا آنرا هر گونه که دوست دارید مصرف کنید.

علاوه بر این سیستم جدید به ما اجازه می دهد که پاداش ها را با توجه به سطوح بازکنان و جایگاه آنها در بازی اهدا کنیم. به طور مثال بار ها شنیده ایم که بازیکنان جدید فقط نیاز به کمک برای باز کردن چمپیون ها دارند. پس اگر شما یک بازیکن جدید هستید ما می توانیم کپسول ها را به طور خاص تنظیم کنیم تا در سطح های اول چمپیون های بیشتری به شما داده شود. همینطور اگر شما یک بازیکن با سطح بالا (به طور مثال سطح ۳۰ و بالاتر) هستید ما کبسول ها را به نحوی تنظیم می کنیم که چیزهای منحصر به فردی به شما اهدا شود.

 

ولی چرا IP ها را با Blue Essence ترکیب کردیم؟

 

با ادغام IP و Blue Essence در یکدیگر، ما چند سیستم متفاوت را (ارتقاع سطح، جوایز و Loot) به یکدیگر مرتبط میکنیم. قبلا اگر شما Champ Shard می گرفتید که آنرا نمی خواستید و Disenchanting می کردید تا از Blue Essence آن استفاده کنید با آن Blue Essence کار زیادی نمی توانستید انجام دهید. اما حالا فقط آنرا به فروشگاه (Store) برده و هر چمپی که می خواهید بازگشایی می کنید. ادغام IP و Blue Essence فروشگاه را به طور مستقیم به سیستم Loot مرتبط می سازد و برای چگونگی استفاده از جوایز خود قدرت انتخاب بیشتری در اختیارتان می گذارد.

 

آیا تغییرات بزرگ دیگری نیز در پیش فصل اتفاق خواهد افتاد؟

 

بله، مقداری! ما می خواهیم سیسم Loot را کمی تغییر دهیم تا تعامل با آن احساس بهتری بدهد و سیستم جدید سطح بندی را متعادل نگه داریم.

 

برقراری دوباره ی تعادل در Loot:

 

حال که با تشکر از سیستم جدید سطح بندی (و همچنین تغییرات Honor و رویداد ها)، تعداد زیادی چمپیون (در Loot) می گیرید ، ما نیز به همان اندازه میزان Essence را که از تبدیل کردن چمپیون، اسکین و وارد میگیرید، کم خواهیم کرد.

برای مثال در سیستم کنونی، تبدیل کردن یک Champ Shards به BE تقریبا یک سوم Essence لازم برای گرفتن چمپیونی با همان قیمت را می دهد. در سیستم جدید این درصد به یک پنجم کاهش پیدا می کند. همچنین با زیاد شدن تعداد چمپیون ها (در Loot) در سیستم جدید ، دیگر قابلیت تبدیل سه عدد Shard به یک چمپیون تصادفی (شانسی) وجود نخواهد داشت ولی گاهی می توان با Essence چمپیون تصادفی خرید. به همین دلیل: “شما باید تمام Essence هایی که نمی خواهید برای ارتقاع سطح چمپیون مصرف کنید را، تبدیل یه Essence یا چمپیون تصادفی کنید تا بتوانید بیشترین Essence ممکن را از آنها دریافت کنید”. با نزدیک شدن پیش فصل ما به شما یاد آوری خواهیم کرد تا این موضوع را فراموش نکنید.

با وجود این تغییرات، ما می خواهیم جعبه های Loot را عوض کنیم، تا شما شانس گرفتن ۲ چیز را با باز کردن یک جعبه داشته باشید. برای بودن یک جعبه درون یک جعبه دیگر آماده باشید. ما همچنین قرار است مانعی برای شانس بد اضافه کنیم، بدین صورت شما دیگر به صورت متوالی بدون گرفتن کارت اسکین (Skin Shard) یا Gemstone، چمپیون نمی گیرید.

 

چمپیون ها متعادل سازی قیمت خواهند داشت؟

 

ما باید به این نکته اشاره کنیم که بیشتر شما تقریبا به همان سرعتی که قبلا در سیستم IP چمپیون های مورد نظر خود را می گرفتید، آن ها را بازگشایی می کنید و حتی سرعت شما بیشتر نیز خواهد شد. دلیل آن هم مقدار زیادی Champ Shards می باشد که از بالا بردن سطح Honor خود و سیستم Mastery به دست می آورید و دیگر لازم نیست آن ها را برای خرید Rune استفاده کنید.

تنها کسانی که ممکن است حس کنند چیز کمتری در این سیستم به دست می آورند آن دسته از افراد با سطح بالا هستند که روزانه تعداد زیادی بازی انجام میدهند. دلیل اصلی این اتفاق نیز این می باشد که ما می خواهیم اولین پروزی روز را بیشتر تبدیل به نوعی ماموریت کنیم، این ماموریت مقدار زیادی  XP (تجربه، واحدی برای بالا بردن سطح) خواهد داشت که با هر بازی مقداری کمتر می شوند .

با این حال آن دسته از شما که مقدار بیشتری بازی می کنید همچنان مقدار بیشتری BE دریافت خواهید کرد و ما می خواهیم مطمعن شویم که همیشه چیز خوبی برای شما هست تا BE برای آن خرج کنید. پس در شروع این پیش فصل زمانی که کارمان با تبدیل IP به BE تمام شد و شما مقدار زیادی قدرت برای خرج کردن داشتید، ما فروشگاه موقت و مخصوص خرید Blue Essence را معرفی میکنیم و شما میتوانید BE اضافه خود را بر روی خرید Skin ،Charma و Wars Skin خرج کنید که معمولا در حالت عادی فقط با خرج کردن RP قابل خرید می باشند. اما ما این حراج را برای کسانی که به سرعت ارتقا سطح می دهند و به مقدار زیادی BE به دست می آورند به اجرا می گذاریم.

 

چند چیز کوچک که باید در ذهن داشته باشیم :

 

از آنجایی که بخش Store محدوده ی قیمت ها را از سیستم قدیمی مبتنی بر IP می گیرد (برای مثال چمپیون Xayah که با قیمت ۶۳۰۰ IP عرضه می شد با میزان همان ۶۳۰۰ ولی در مقیاس BE به فروش خواهد رسید!) به همین خاطر ما احتیاج داریم میزان BE که از Disenchanting کردن Champ Shards بدست می آید را تا حد چشمگیری افزایش دهیم. درحال حاضر شما با Disenchanting کردن یک Champ Shards، حداکثر چند صد BE دریافت خواهید کرد اما این میزان بعد از تغییر دادن IP به BE رشد چشمگیری خواهد داشت. شاید در ابتدا بنظر برسد که شما میزان بسیار بیشتری BE از Disenchanting کردن Champ Shards بدست می آورید ولی در واقعیت این برای ایجاد تعادل در سیستمی مبنی بر BE و تبادلات آن خواهد بود.

 

پس چه بلایی به سر Blue Essence های فعلی در حساب کاربریمان خواهد آمد ؟


زمانیکه پیش فصل به اجرا درآید، BE موجود در حساب کاربریتان حدوداً ۶٫۵ برابر خواهد شد. بطور مثال با درنظر گرفتن سیستم BE جدید اگر درحال حاضر ۹۷۵ BE دارید این میزان به ۶۳۰۰ BE تغییر خواهد کرد!!!

پیشنهاد پرشین لول : می توانید روی روش های ذخیره BE کار کنید (مثلا خرید Champ Shard سپس Disenchanting کردن و تبدیل آن به BE) تا زمانی که فروشگاه موقت و مخصوص فعال شد بتوانید چیز های بیشتری بخرید!

بدلیل اینکه IP به BE تبدیل خواهد شد (که درحال حاضر برای ارتقاء سطح استفاده می شود) فروش IP Boost از این زمان به بعد متوقف خواهد شد. اگر IP Boost شما دراین هنگام فعال باشد زمانیکه پیش فصل به اجرا درآید، این میزان به XP Boost معادل سازی شده و XP Boost شما دوباره به IP Boost فعلی باز قیمت گذاری خواهد شد. (ازاین پس شما به صورت فوق سریع تر به دستاوردهای بالا دست پیدا خواهید کرد.)

از شما برای خواندن این متن بسیار صمیمانه سپاسگذاریم. ما هم مثل شما نمی توانیم برای عرضه پیش فصل صبر کنیم پس لطفا با نظرات خود به ما در این پروسه کمک کنید.

 

مطالب مرتبط:

بازسازی رونز ها !

با رون های جدید سبک بازی خود را انتخاب کنید

پرسش و پاسخ : زمان انتشار سیستم جدید رونز، امنیت بیشتر و موارد دیگر

دوباره سازی Rune ها : جهان پیرامون Rune ها

 

منبع: League of Legends

This Post Has 5 Comments

  1. Perfect <۳

  2. همین رانز های الانو رایگان کنن یا با همین تخفیف ۱۰LP بزار راضی تریم تا اینکه سیستمشو عوض کنن پف

  3. خیلی خوب و مفید بود، ممنون

  4. سلام
    چه بلایی سر orange essence میاد؟

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu